fbpx

BOEN

Kliknutím na obrázok si môžte pozrieť DEKORY

Prečo si vybrať drevené podlahy BOEN

Keď si u nás kúpite drevenú podlahu, vyberiete si kvalitu, inováciu a rešpekt k prírode.

To najlepšie zo stromu

Väčšina dodávateľov podláh nakupuje drevo z tej istej píly, kde nábytkársky priemysel nakupuje jeho suroviny. Za získanie najlepšej kvality dreva platí nábytkársky priemysel vysokú cenu. Vlastníme tri píly, ktoré nám výhradne rezali guľatinu. Takto môžeme použiť celý strom, a preto vám poskytneme parkety s rôznymi stupňami, ktoré vám poskytnú väčší výber.

Odolajte meniacemu sa podnebiu

Na našich pílach je proces sušenia riadený hneď od začiatku výroby, aby sa zabránilo praskaniu parkiet pri ich inštalácii, čo sa môže stať v dôsledku klimatických zmien, najmä v miernych oblastiach sveta. Ostatní dodávatelia parkiet strácajú kontrolu nad týmto procesom, keď kupujú suroviny tam, kde proces sušenia už začal, zvyčajne medzi 18 – 20% relatívnej vlhkosti, skôr ako začnú svoju výrobu. Chceme vám ponúknuť najlepšiu kvalitu na trhu, preto sme radi, aby sme mali kontrolu už od začiatku.

Veľké množstvo povrchových úprav a farieb

Povrchová úprava ovplyvňuje vzhľad a životnosť parkiet. Ponúkame štyri povrchové úpravy. Ocenený produkt Live Pure, ultra matný lakovaný povrch, ktorý vyzerá a je takmer neošetrený, olej Live Natural a populárny lak Live Matt.

Kvalita je našou snahou: skôr ako menej hrubých vrstiev nanášame 6 tenkých vrstiev oleja alebo laku. Naše testy ukazujú, že niekoľko tenkých vrstiev zvyšuje odolnosť povrchu.

Ľahká inštalácia

Aby sme vám alebo vášmu inštalatérovi poskytli najjednoduchšie a najlepšie skúsenosti s inštaláciou, vybrali sme dva najlepšie patentované uzamykacie systémy pre parketové podlahy. Dlhá hrana dosky využíva dôveryhodný profil Clic od Unilinu a na krátkom konci zaisťuje pokládku najnovší 5G kĺb od Välinge. Použitie týchto dvoch vynikajúcich bezlepkových spojov šetrí čas a frustráciu, čo uľahčuje každú inštaláciu. Prečo si zvoliť BOEN Castle Plank so šírkou 209 mm a nainštalovať svoje nové parkety ešte rýchlejšie: čím širšia doska, tým rýchlejšia inštalácia.

Podlahy z tvrdého dreva Chevron vs Herringbone

Podlahy so vzorom sú opäť vysoko relevantné, či už dávate prednosť Herringbone alebo Chevron. Aj keď vyzerajú dosť podobne, existujú určité rozdiely, historické aj dizajnérske. Oba vzory vytvárajú osobitý vzhľad, ktorý zvýrazní každú izbu.Novinky | Utorok 25. augusta 2020Autor: BOEN 

História

Názov Herringbone vznikol podľa podobnosti s kostnou stavbou sleďovej ryby. Vzor je usporiadaním obdĺžnikových blokov a v Rímskej ríši sa používal ako dlažbový systém na zabezpečenie stabilnejších ciest. V priebehu 16. storočia sa vzor rybích kostí používal v drevených podlahách a prvý známy príklad je možné vidieť v galérii Francois 1 v zámku Chateau de Fontainebleau vo Francúzsku.

Chevron je vzor v tvare obráteného V. Prvé použitie tohto produktu sa dá hľadať v starom hrnčiarskom dizajne v Knossose na Kréte, ktorý sa datuje do doby bronzovej. Prvýkrát sa to v 16. storočí v Európe začalo považovať za podlahu. Vďaka zarovnanému vzoru vyzerá podlaha Chevron ako dlhá čiara priamych šípok.

Dub prírodný vzor rybej kosti

Rozdiel

Hlavný rozdiel medzi vzorom rybích kostí a vzorom Chevron je v tom, že koniec dosiek rybej kosti je vyrezaný v uhle 90 stupňov, zatiaľ čo koniec dosiek Chevron je vyrezaný pod iným uhlom. To je príčinou toho, že sa jedná o odlišný dizajn, vzor Herringbone má zlomený cikcak dizajn, zatiaľ čo vzor Chevron má bezšvový cikcak dizajn s každou stranou stretnutia od bodu k bodu.

Herringbone a Chevron si za posledných pár rokov obľúbili. Oba vzory sú nadčasové a štýlové a veľmi dobre sa hodia do starého tradičného domu aj do nových bytov. Ak hľadáte podlahu, ktorá vám padne do oka, tieto dva vzory sú na výber. 

Variácia

Pre tradičný vzor Rybia kosť má náš formát Prestige rôzne farby, stupne a druhy dreva. Od svetlejšej podlahy s dubovou prírodnou bielou , po prírodnejšiu dubovú farbu v prevedení Dub Basic  a Oak Select  alebo tmavšiu farbu v prevedení Orech americký  a Dub Smoked Nature . 

Ak dávate prednosť väčšiemu formátu, naša Herringbone Click  ponúka štýlový aj modernejší dizajn, ako aj ľahšiu inštaláciu s plávajúcou inštaláciou alebo tradičnou inštaláciou lepením.

Náš formát Chevron je vyrezaný v uhle 60 stupňov a dodáva sa v troch rôznych farbách, Dub Adagio White,  Oak Adagio  a Oak Animoso . 

Dub Adagio biela rybia kosť kliknutie


Chevron je vzor v tvare obráteného V. Prvé použitie tohto produktu sa dá hľadať v starom hrnčiarskom dizajne v Knossose na Kréte, ktorý sa datuje do doby bronzovej.Novinky | Streda 6. mája 2020Autor:  BOEN

Vďaka svojmu dokonale zarovnanému vzoru vyzerá podlaha Chevron ako dlhá šnúra priamych šípok. Vytvára osobitý vzhľad a štýlovú atmosféru a je sám o sebe dizajnovým kúskom.

BOEN Chevron

Podlahy so vzorom sú opäť relevantné a inštalujú ich majitelia trendových domov s láskou k tradičnému remeslu a tiež návrhári interiérov, aby vytvorili vzrušujúci zlom vo funkčnom a puristickom vzhľade modernej architektúry.

Teraz ponúkame Chevron v prevedení Dub Adagio, Dub Adagio biely a Dub Animoso. Vďaka klasickému spojeniu perom a drážkou je možné pásky bezpečne položiť. Mikro skosenie zvýrazňuje vzor kladenia.Predchádzajúce

Ďalšie

Podlahy so vzorom sú opäť relevantné a inštalujú ich majitelia trendových domov s láskou k tradičnému remeslu a tiež návrhári interiérov, aby vytvorili vzrušujúci zlom vo funkčnom a puristickom vzhľade modernej architektúry.

Teraz ponúkame Chevron v prevedení Dub Adagio, Dub Adagio biely a Dub Animoso. Vďaka klasickému spojeniu perom a drážkou je možné pásky bezpečne položiť. Mikro skosenie zvýrazňuje vzor kladenia.Predchádzajúce

Ďalšie

Dub Adagio

Dub Adagio Chevron

Dub Adagio biely

Dub Adagio White Chevron

Dub Animoso

Dub Animoso Chevron

Inštalačné video Chevron