fbpx

INTERIÉROVÉ DVERE

Interiérové dvere

– sú jedným z najvýraznejších prvkov zariadenia interiéru. Preto je výber interiérových dverí veľmi dôležitým rozhodnutím, ktoré výrazne ovplyvní finálny vzhľad vášho bývania. V širokej ponuke interiérových dverí si môžete vybrať dvere pre rôzne typy interiérov a dizajnových riešení. Naša ponuka dverí obsahuje množstvo modelov  interiérových dverí rôznych štýlov, od jednoduchých a klasických, cez moderné, až k extravagantným dizajnovým riešeniam, vhodným do najmodernejších interiérov. Pri výbere dverí a zárubní si môžete zvoliť nielen dizajn, ale aj povrchovú úpravu, farbu, dekor, typ zasklenia, či kovania dverí.

 

 
 
 

V ponuke máme

RÁMOVÉ DVERE

Kvalitné rámové dvere vám vydržia dlhý čas, sú totiž mimoriadne trváce a dokážete si ich perfektne prispôsobiť k vašej domácnosti. Na výber máte mnoho prevedení. Môžete si dotvoriť typ rámových dverí z našej ponuky k svojim predstavám vďaka výberu farby, presklenia, orientácie, šírky, zámku alebo aj zárubne. Je len na vás, ako budú vaše vysnívané interiérové dvere vo finále vyzerať. Môžu byť v elegantnom dizajne i v nápadnom extravagantnom prevedení, vďaka čomu sa stanú dominantou priestoru. U nás nájdete dvere do každej domácnosti! Zhotovenie rámových dverí môže byť buď MDF rám (štandard), ale masívný rám s viac vŕstveho smrekového dreva.

33


PLOCHÉ DVERE – klasické

Vyberte si z desiatok rôznych plochých dverí tej najvyššej kvality. Stačí si zvoliť typ dverí, ktorý sa vám páči a doladiť ho podľa svojich predstáv. Interiérové dvere s masívnou konštrukciou si môžete dotvoriť podľa seba výberom farby, presklenia, šírky krídla, typu zámku, orientácie i obložkovej zárubne. Interiérové dvere z našej ponuky sú kvalitné a zároveň cenovo dostupné. Rôzne prevedenia vám umožňujú vybrať si typ dverí, ktorý bude dokonale korešpondovať s vaším domovom, či už preferujete rustikálny, minimalistický alebo klasický štýl. Z našich plochých dverí si vyberie každý!

dvere-porta-vector-F_2


POSUVNÉ DVERE DO PÚZDRA / POSÚVNE DVERE VEDĽA STENY

2013_06_06_00_26_53_849044

centurion-r uvod

1.       Výplň dverí

Najprv je potrebné vybrať výplň vnútorných dverí. Výplň je vhodné posudzovať podľa toho, kde budú dané dvere do bytu umiestnené a teda aj akým vplyvom budú vystavené.
 
a)      Voština – štandardne sa výplne dverí robia z voštiny, čo je papier formovaný do tvaru včelích plástov. Voština je ľahká a obľúbená predovšetkým vďaka cene – voštinové výplne patrí medzi tie lacnejšie, však dvere sú tiež menej odolné, preto sa hodí predovšetkým do priestorov, kde budú dvere menej namáhané (radšej do bytov ako kancelárií, kde denne prejdú desiatky ľudí).
b)      Dierovaná drevotriesková doska (DTD) – odľahčená drevotriesková výplň dverí je oveľa pevnejšia a mohutnejšie, dvere sú tiež ťažšie a poskytujú lepšiu izoláciu proti hluku a majú dlhšiu životnosť. Najčastejšie sa používa pre bežne namáhané interiérové dvere.
c)       Plná drevotriesková doska (DTD) – je najdrahší variantom a využíva sa pri špeciálnych dverí. Najväčšou výhodou je odolnosť proti namáhaniu a prerazeniu.
 

2.       Povrch dverí

Rovnako ako u výplne musíme pri výbere povrchu interiérových dverí zohľadňovať, v akom priestore sa dvere budú vyskytovať a čo ich môže ohroziť. Jednotlivé úpravy povrchu vnútorných dverí sa líšia svojou hrúbkou od 0,1 mm (fólie) cez 0,4 mm (CPL) až po dyhu s hrúbkou 0,7 mm.
 
a)      Fólie – najlacnejší variantou úpravy povrchu dverí sú fólie, využívajú sa pre štandardné vnútorné dvere do interiéru bez zvýšeného zaťaženia.
b)      Laminát – pre domácnosti so stredným zaťažením sa využíva CPL (čiže strednotlaký laminát). Laminátová vrstva je takmer na nerozoznanie od pravého dreva a navyše si aj po rokoch zachováva pôvodný vzhľad (na rozdiel od dreva, ktoré stráca farbu kvôli dopadajúcemu svetlu). Dvere do bytu pokryté laminátom sú odolnejšie a veľmi vhodné proti bežnému poškodeniu napríklad domácimi miláčikmi alebo hračkami malých detí. Okrem toho sú odolné voči čistiacim prostriedkom a teda aj ľahko udržiavateľné. Silnejším materiálom je HPL čiže vysokotlakový laminát, ktorý sa využíva pri vyšších záťažiach, však pre domácnosti nie je nutný.
c)       Dyha – je drahší variantom úpravy, pretože je vyrobená z dreva. Jedná sa o tenkú vrstvu dreva, tyhle drevené dvere sú teda náročnejšie na údržbu, náchylné k poškodeniu a nevhodné do kancelárií apod. Ako skôr do bytu.
d)      Masív – jedná sa o celodrevené dvere, ktoré sú zároveň najdrahšie variantom. Masív aj dyha vytvára dojem luxusu, ale treba podotknúť, že vplyvom dopadajúceho svetla môžu strácať farbu.
 

Používanie a údržba interiérových dverí a zárubní

 • Dvere a zárubne sú bez údržbové. Povrch je možné čistiť vlhkou handrou, je možné použiť aj jemné čistiace prostriedky (nie chemikálie ani rozpúšťadlá). Pri čistení sa nesmú používať ostré predmety, drátenky a prípravky, ktoré obsahujú piesok alebo iné pevné častice z dôvodu poškodenia povrchovej úpravy výrobku.
 • Na čistenie skla sa nesmú používať kyseliny, rozpúšťadlá a iné chemické prípravky, ktoré môžu narušiť ochrannú silikónovú vrstvu medzi tabuľou skla a zasklievacími lištami
 • Výrobky sú vyrábané z drevu podobných materiálov a preto treba obmedziť ich kontakt s vlhkosťou.
 • Pánty a všetky pohybujúce sa časti (zámky, strelka a západka zámku) je potrebné raz za 2 mesiace namastiť jemne mazacím tukom.
 • Interiérové dvere a zárubne sú určené len do interiérových priestorov a sú určené na uzamykanie stavebných otvorov v stenách, ktoré rozdeľujú miestnosti s približnou teplotou a vlhkosťou, teplotný rozdiel interiéru oddelený dverami max. 5°C, vlhkostný rozdiel interiéru oddeleného dverami max. 5%
 • Minimálna teplota prostredia pre montáž je 10°C
 • Doporučená vlhkosť múrov, omietok a podláh max. 12 % – 18 % so zaistením vetrania interiéru
 • V miestnostiach, kde sú osadené dvere a zárubne by mala byť relatívna vlhkosť vzduchu na úrovni 40-55% (v miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou ako sú napr. sauny, plavárne, kúpele a pod. sa neodporúča montovať interiérové dvere a zárubne, zvýšená vlhkosť môže byť príčinou ich trvalého poškodenia)
 • Zásadne nie je možné montovať a používať dvere a zárubne v nevykurovaných priestoroch s vysokou relatívnou vlhkosťou vzduchu. Na vlastnosti dverových a zárubňových elementov priamo pôsobí vlhkosť prostredia a veľmi výrazne ich ovplyvňuje.
 • Používanie dverí a zárubní by sa malo uskutočňovať v miestnostiach s izbovou teplotou vzduchu.
 • Interiérové dvere a zárubne nemôžu byť vystavené priamemu kontaktu s vodou
 • V krídlach sú štandardne montované zámky s roztečou 72 mm, ku ktorým je nutné prispôsobiť príslušné rozmery kľučiek a štítkov
 • Používanie maliarskych pások je povolené len po dobu nevyhnutnú na vykonanie prác, ale nie dlhšie ako to odporúča výrobca pások.

Záručné podmienky :

 • záručná doba 24 mesiacov odo dňa kúpy výrobku
 • dodávateľ nezodpovedá za mechanické poškodenia, ktoré neboli zistené pri odbere a mohli vzniknúť pri preprave, uskladnení, zlou montážou alebo používaním
 • začatie montáže znamená, že výrobok bol s ohľadom na kvalitu akceptovaný a neboli zistené žiadne viditeľné chyby
 • dverné krídlo je vyrobené z dreva a drevu podobných materiálov. Drevené vlákna sú výnimočne náchylné na zmeny vlhkosti a zvlášť na jej nadmernosť. Z tohoto dôvodu sa môžu niekedy objavovať časové zmeny tvarov dverí, ktoré sú spôsobené nerovnomernou vlhkosťou v miestnostiach delených dverami alebo nadmernou vlhkosťou. V takýchto prípadoch zmeny tvarov nemôžu byť základom reklamácie.
 • s prihliadnutím na použitie transparentných lakov sa môžu objaviť malé rozdiely vo farbe krídiel, ktoré sú vlastnosťou, nie chybou výrobku. Interiérové dvere a zárubne počas používania s časovým odstupom podliehajú prirodzenému opotrebeniu : oterom, zníženie lesku a pod.
 • základom priznania záruky je Záručný list vydaný výrobcom
 • doprava, uskladnenie, montáž a používanie musí byť uskutočnené podľa inštrukcií v záručnom liste

Výrobné a montážne tolerancie (dverné krídlo a zárubňa STN 74 6401 a súvisiace normy)

Povolené tolerancie :

výška dverí                                                             ± 2,5 mm

šírka dverí                                                              ± 2,0 mm

prehnutie dverí na výšku                                          3,0 mm

hĺbka poldrážky (falcu)                                          ± 0,5 mm

zadlabanie zámku (umiestnenie strelky)               ± 0,5 mm

šírka zárubne                                                        ± 1,5 mm

výška zárubne                                                       ± 3,0 mm

umiestnenie protiplechu v zárubni                       ± 0,5 mm

Reklamácia na výrobok (dvere, zárubňa) nebude uznaná v prípade ak jednotlivé rozmery dverí, zárubní alebo funkčných či montážnych špár nie sú väčšie než uvedené povolené tolerancie a to jednotlivo alebo dohromady.

Príklad výpočtu dovolenej tolerancie :

špára medzi dverami a zárubňou v hornom rohu pri zavretých dverách

funkčná špára medzi dverami a zárubňou                       1 ± 0,5 mm

prehnutie krídla na výšku                                                      3,0 mm

tolerancia šírky zárubne                                                        1,5 mm

celkom : špára v hornom (resp. dolnom) rohu do rozmeru max. 6,0 mm zodpovedá povolenej tolerancii.