Interierové dvere

Interiérové dvere

Interiérové dvere sú jedným z najvýraznejších prvkov zariadenia interiéru. Preto je výber interiérových dverí veľmi dôležitým rozhodnutím, ktoré výrazne ovplyvní finálny vzhľad vášho bývania. V širokej ponuke interiérových dverí si môžete vybrať dvere pre rôzne typy interiérov a dizajnových riešení. Naša ponuka dverí obsahuje množstvo modelov  interiérových dverí rôznych štýlov, od jednoduchých a klasických, cez moderné, až k extravagantným dizajnovým riešeniam, vhodným do najmodernejších interiérov. Pri výbere dverí a zárubní si môžete zvoliť nielen dizajn, ale aj povrchovú úpravu, farbu, dekor, typ zasklenia, či kovania dverí.

 

CENTURION

dvereDvere značky CENTURION ponúkajú široký výber interiérových dverí od klasického vyhotovenia po rámovú konštrukciu. Dvere si môžete vybrať z rozmanitého farebného prevedenia zo 49 odtieňov z rôznych materiálov. V ponuke sú taktiež polypropylénové, ryflované, laminátové, 3D i klasické fólie. Na vybrané povrchové úpravy poskytuje výrobca záruku 6 rokov. Vybrané odtiene sú odolné voči oteru, pôsobeniu slnečného žiarenia, majú dlhodobú životnosť, farebnú stálosť a dokonalú kresbu dreva. Výrobca dodáva dvere od najlacnejších plných hladkých po rámové. Od tradičného vzhľadu po moderný s množstvom rozmanitých tvarov presklenia, skrášlia každý interiér. Tiež je možnosť objednať posuvné dvere, svetlíky, protipožiarne dvere, bezfalcové dvere s 3D pántami a magnetickým zámkom, obklad kovových zárubní a vchodové dvere. Výhodou je možnosť farebného zladenia interiérových a vchodových dverí do bytu.

 

ATVYN – Slovenský výrobca

Atvyn_logo-2

Firma ATVYN je výrobcom interiérových dverí a zárubní s povrchovou úpravou CPL laminát od rakúskeho koncernu EGGER a KAINDL. Ponúkame širokú škálu dekorov a tvarových prevedení. Vďaka našim dverámpovrchom CPL získa Váš interiér nový vzhľad a upúta pozornosť od prvého momentu. Naše dvere sú zárukou vysokej odolnosti voči oderu, poškrabaniu, či pofŕkaniu rôznymi kvapalinami. Lamináty EGGER sú dokonalou imitáciou prírodných drevín ako je dyha, či drevený masív. Na rozdiel od dyhy a masívu je CPL laminát stálofarebný. Koncern EGGER (www.egger.com) je aj výrobcom veľkoplošného materiálu, pracovných dosák a podláh, takže farebné prevedenie dverí a interiéru môže byť identické

POL-SKONE

pol-skone-dvere

Firma vznikla zlúčením švédskeho a poľského kapitálu. Firma POL-SKONE Sp. z o.o. má za sebou 26. výročie svojho založenia. Tak ako každé výročie, i toto jubileum nás nabáda k zamysleniu nad tým, čo bolo, je a bude. Už od roku 1990 nepretržito uskutočňujeme náš hlavný cieľ – dodávať výrobky, ktoré spĺňajú očakávanie našich zákazníkov.To, že sme sa sústredili na potreby našich klientov, zaistili vysokú kvalitu výrobkov vďaka ich zhode so zavedeným systémom kvality zodpovedajúcej norme ISO 9001, ktorý bol potvrdený nezávislým certifikačným orgánom, a neustále zavádzali technologické inovácie, nám zaistilo povesť predného výrobcu v obore stavebného stolárstva.

DYHOVANÉ DVERE

Nechajte sa očariť krásou prírodných materiálov a pozrite si našu ponuku dyhovaných dverí. Dvere z prírodnej dyhy pozdvihnú každý interiér. Štandardne sú v ponuke prírodné dyhy ako je : buk, dub, jaseň, javor, mahagón, breza, jelša, čerešňa, padouk, orech, zebrano, jatoba, hruška, teak, venge, jabloň. Tiež exotické dreviny ako makassar, amazakoue, eucalyptus, palisander, bambus, ipe. Na objednávku je možné vyrobiť dvere aj z iných ako z uvedených drevín. Uloženie dyhy je horizontálne, vertikálne aj kombinácia horizontálneho a vertikálneho uloženia dýh. Je možnosť vyrobenia tiež rámových a kazetových dverí. Kazety môžu byť hladké prípadne frézované. Môžeme vyrobiť dvere aj na zákazku podľa návrhu zákazníka, ak to bude technicky možné. Dvere môžu byť lakované, morené alebo s kefovaným povrchom. Okrem otváravých dverí máme aj reverzné, bezfalcové s magneticým zámkom a 3D skrytými pántami, posuvné vedľa steny alebo presklené steny so svetlíkmi, celosklenené dvere a vchodové dvere.


V ponuke máme

 

RÁMOVÉ DVERE

33GHHGHG

PLOCHÉ DVERE

xdvere-porta-vector-F_2

 

POSUVNÉ DVERE DO PÚZDRA / POSÚVNE DVERE VEDĽA STENY

2013_06_06_00_26_53_849044centurion-r uvod

 

 

 

dvere-tvary.jpg

1.       Výplň dverí

Najprv je potrebné vybrať výplň vnútorných dverí. Výplň je vhodné posudzovať podľa toho, kde budú dané dvere do bytu umiestnené a teda aj akým vplyvom budú vystavené.
a)      Voština – štandardne sa výplne dverí robia z voštiny, čo je papier formovaný do tvaru včelích plástov. Voština je ľahká a obľúbená predovšetkým vďaka cene – voštinové výplne patrí medzi tie lacnejšie, však dvere sú tiež menej odolné, preto sa hodí predovšetkým do priestorov, kde budú dvere menej namáhané (radšej do bytov ako kancelárií, kde denne prejdú desiatky ľudí).
b)      Dierovaná drevotriesková doska (DTD) – odľahčená drevotriesková výplň dverí je oveľa pevnejšia a mohutnejšie, dvere sú tiež ťažšie a poskytujú lepšiu izoláciu proti hluku a majú dlhšiu životnosť. Najčastejšie sa používa pre bežne namáhané interiérové dvere.
c)       Plná drevotriesková doska (DTD) – je najdrahší variantom a využíva sa pri špeciálnych dverí. Najväčšou výhodou je odolnosť proti namáhaniu a prerazeniu.
 

2.       povrch dverí

Rovnako ako u výplne musíme pri výbere povrchu interiérových dverí zohľadňovať, v akom priestore sa dvere budú vyskytovať a čo ich môže ohroziť. Jednotlivé úpravy povrchu vnútorných dverí sa líšia svojou hrúbkou od 0,1 mm (fólie) cez 0,4 mm (CPL) až po dyhu s hrúbkou 0,7 mm.
a)      Fólie – najlacnejší variantou úpravy povrchu dverí sú fólie, využívajú sa pre štandardné vnútorné dvere do interiéru bez zvýšeného zaťaženia.
b)      Laminát – pre domácnosti so stredným zaťažením sa využíva CPL (čiže strednotlaký laminát). Laminátová vrstva je takmer na nerozoznanie od pravého dreva a navyše si aj po rokoch zachováva pôvodný vzhľad (na rozdiel od dreva, ktoré stráca farbu kvôli dopadajúcemu svetlu). Dvere do bytu pokryté laminátom sú odolnejšie a veľmi vhodné proti bežnému poškodeniu napríklad domácimi miláčikmi alebo hračkami malých detí. Okrem toho sú odolné voči čistiacim prostriedkom a teda aj ľahko udržiavateľné. Silnejším materiálom je HPL čiže vysokotlakový laminát, ktorý sa využíva pri vyšších záťažiach, však pre domácnosti nie je nutný.
c)       Dyha – je drahší variantom úpravy, pretože je vyrobená z dreva. Jedná sa o tenkú vrstvu dreva, tyhle drevené dvere sú teda náročnejšie na údržbu, náchylné k poškodeniu a nevhodné do kancelárií apod. Ako skôr do bytu.
d)      Masív – jedná sa o celodrevené dvere, ktoré sú zároveň najdrahšie variantom. Masív aj dyha vytvára dojem luxusu, ale treba podotknúť, že vplyvom dopadajúceho svetla môžu strácať farbu.