fbpx

Vinylová podlaha

kronoxoniccarrousselproduit2016

Vinylové podlahy sa dostávajú medzi podlahovými krytinami stále viac do popredia a začínajú porážať ako drevené, tak aj laminátové podlahy. Ako je to možné? Dôvod je prostý. Vinylové podlahy sú veľmi odolné, pružné, ľahko sa pokladajú a sú dostupné v širokej škále dekorov.

Prednosti dnešného vinylu

Vinylové podlahy sú vyrobené z polyvinylchloridu čiže PVC , u ktorého si každý vybaví krytiny v panelových domoch s nepřitažlivým dekorom. Tomu je však dávno preč a dnešné PVC čiže vinyl je materiál odolný voči oderu i vode, je veľmi pružný, rozmerovo stály, oproti laminátu je pocitovo teplejšie, ľahko sa pokladá a je nenáročný na údržbu.

Dôvod prečo vybrať vinylovú podlahu

Dôvodov, prečo si vybrať do interiéru práve vinyl, je hneď niekoľko. Vinylové podlahy sú svojimi vlastnosťami vhodné pre použitie do komerčného aj bytového objektu. Najlákavejším dôvodom je asi jednoznačne ich elegantný dizajn.

Na výber je z nepreberného množstva dekorov – od imitácia všemožných druhov dreva až po imitácie dlažby či kameňa. Vďaka široká škále dekorov a odtieňov máte možnosť vybrať si presne takú podlahu, ktorá perfektne zapadne do vašej domácnosti a nijako nenaruší svojím vzhľadom váš interiér.

krono-xonic-bad

Aj pri vinlových podlahách je veľmi nutné dodržať „staré podlahárske pravidlo“ o nerovnostiach: pokiaľ je nerovnosť vyššia ako dva milimetre na dvojmetrovej doske, musí sa povrch vyrovnať vhodnou nivelačnou hmotou. Dôležitá je tiež vlhkosť podkladu, ktorá musí byť pri cementovom potere maximálne 2,5% cM alebo 0,5% pri anhydritovom potere. 

Pri pokládke vinylových podláh je veľmi dôležité dodržať teplotu v miestnosti, kde bude podlaha pokladaná na úrovni 18 až 25 °C. Inštalácia by mala prebiehať rovnobežne so smerom, ktorým svetlo vstupuje do miestnosti. 

Vinylová podlaha je vhodná na podlahove vykurovanie, ale teplota podlahy nesmie prekrocit 28 °C.

Čistenie znečistenej podlahy

Čistenie vinylové podlahy spočíva v tom, že ju zbavíte usadených nečistôt a rôznych fľakov v jej samotnej štruktúre i na povrchu. K tomu je potrebné určite prípravok určený práve pre vinylové podlahy. Ak je podlaha čistá a je na nej len prach, potom ju stačí vysať alebo pretrieť navlhčeným mopom.

Údržba podlahy

Údržba vinylové podlahy spočíva v tom, že sa vytvorí na nášľapnej vrstve jemný ochranný film, ktorý odpudzuje priľnavosť špiny a nečistôt. Prípravky, ktoré vytvárajú tento film, zároveň zlepšujú oteruvzdornosť a zlepšujú optiku celej krytiny.