Podlahové doplnky

Soklové lišty

Soklové lišty sú nielen nevyhnutnou súčasťou každej podlahy na báze dreva pre prekrytie dilatačný špár ale rovnako ako šperk dokážu dotvoriť a vylepšiť celkový estetický dojem podlahy. Možnosť farebných kombinácií, kombinácií rôznych typov profilov použitých líšt dáva priestor pre konzervatívnych ale aj odvážnych zákazníkov vytvoriť vo svojom interiéry dielo, ktoré svojím vzhľadom uspokojí aj tých najnáročnejších. Akceptujúc tieto požiadavky máme pre vás pripravenú ponuku, ktorá vás určite nesklame.

Podložky

Základnými funkciami podložiek je znižovanie krokového a akustického hluku a vyrovnanie podkladu. Krokový a akustický hluk vzniká pri chôdzi po parketách a prenáša sa do okolitého priestoru. Každá z podložiek má špecifické hodnotu znižovania tohto hluku udávanú v dB. Čím je táto hodnota vyššia, tým je negatívny vplyv vznikajúceho hluku nižší. Niektoré z ponúkaných podložiek dokážu vyrovnať lokálne nerovnosti podlahy a predísť tak potrebe mokrému procesu nivelizácie.

Prechodové a ukončovacie lišty

Ukončovací profil k dreveným a laminátovým podlahám je používaný k ukončeniu podlahy pod dverami, oknami, balkónmi a tiež pri prechode na iný druh podlahy (koberec, dlažba, atď) alebo používajú sa pri ukončení schodových nášlapov