Záhradný nábytok

ff

Drevený záhradný nábytok z masívneho materiálu ThermoWood

Vonkajší drevený záhradný nábytok PROWOOD je vyrobený z unikátneho masívneho materiálu fínskej tepelne upravenej borovice ThermoWood. Tento materiál má optimálne vlastnosti pre exteriérové (vonkajšie) použitie ktorými sú prevažne veľmi dlhá životnosť, perfektná rozmerové stálosť a úplne výnimočná biologická odolnosť.

ThermoWood – jedinečný materiál pre výrobu dreveného záhradného nábytku

Pre výrobu dreveného záhradného nábytku PROWOOD sme zvolili materiál ThermoWood, pretože je  úplne výnimočný – kombinácia tuhej fínskej borovice s ojedinelou technológiou tepelnej úpravy v teplotnom rozmedzí 160 – 215 ˚C. Pri výrobe tepelne upraveného dreva ThermoWood sa používa  teplo a para. Teplotnou a vlhkostnou úpravou zmení materiál ThermoWood svoju vnútornú štruktúru a získa tým nové fyzikálne a mechanické vlastnosti – dlhšiu trvanlivosť, odolnosť proti hnilobe, vyššiu tvrdosť, rozmerovú stálosť a dochádza pri nej k zníženej absorpcii vlhkosti, a to až o 50 % oproti tepelne neupraveným drevinám. Miera prehnutia je pri materiály ThermoWood nižšia až o 90 % oproti tepelne neupraveným drevinám, čo veľmi zvyšuje životnosť vykonanej povrchovej úpravy. Pri tepelnom procese dochádza navyše k odstráneniu (vytesneniu) všetkej živice a ďalších biologických látok, takže je materiál ThermoWood schopný odolávať všetkým drevokazným škodcom a hubám. Vďaka týmto pozitívnym zmenám svojich vlastností a vnútornej štruktúry je masívny materiál ThermoWood schopný minimálne 30 ročnej životnosti pri priamom použití v exteriéri, a to aj bez povrchového ošetrenia, čo je doložené certifikátom o biologickej odolnosti KOMO holandskej spoločnosti SKH a certifikátom BRE.

Použitie unikátneho materiálu v nadštandardných dimenziách predpovedá veľmi vysokú výdrž a dobrú investíciu.

 

Záhradný nábytok PROWOOD - profil SHP 26 x 92 mm - vrchnej dosky stolov, dosadacie plochy, obvodové konštrukcieZáhradný nábytok PROWOOD - profil SHP 26 x 117 mm - operadlá lavíc, pomocné prvky - vzpery a výstuhyZáhradný nábytok PROWOOD - profil SHP 42 x 42 mm - podpery stolov a predné nohy stoličiekZáhradný nábytok PROWOOD - profil SHP 42 x 68 mm - nohy stolov, stoličky, predné u lavíc, konštrukcia lehátka a kresláZáhradný nábytok PROWOOD - profil SHP 42 x 92 mm - pre vyfrézovanie zakrivených zadných nohách stoličkyZáhradný nábytok PROWOOD - profil SHP 42 x 117 mm - pre vyfrézovanie zakrivených zadných nôh lavíc

Pri navrhovaní a zrode dreveného záhradného nábytku PROWOOD sme vsadili na použitie materiálu dostatočnej dimenzie aj vzhľadom k predpokladu vysokej životnosti a kvality vstupného materiálu. Našim cieľom nie je vyrábať nábytok s veľmi obmedzenou životnosťou za veľmi lákavú cenu, ale naopak sme sa snažili podniknúť mnoho krokov pre to, aby sme Vám dokázali ponúknuť za obdobnú cenu nábytok omnoho vyššej a neporovnateľnej kvality, a tým Vás plne uspokojili na veľmi dlhú dobu a Vašu prvotnú investíciu Vám týmto bezo zvyšku vrátili.

Výroba dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodDrevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood
Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodDrevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood

Vo výrobe prebieha starostlivá kontrola vstupnej suroviny ThermoWood – ručný výber len toho najkvalitnejšieho materiálu pre výrobu záhradného nábytku. Sériová výroba je potom realizovaná na 5 osom CNC obrábacom centre, je pod neustálou kontrolou, čo zaručuje presné a kvalitné opracovanie každého produktu a našu vlastnú garanciu kvality.

Ekológia dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Kvalitný drevený záhradný nábytok PROWOOD vyrobený z masívu ThermoWood je úplne ekologický výrobok. Pri výrobe materiálu ThermoWood sa používa iba teplo a para a celý výrobný proces je tak plne ekologický. Taktiež je tomu aj pri našej výrobe záhradného nábytku PROWOOD. Naše produkty nezanechávajú žiadne negatívne dopady na životné prostredie.

Vysoká variabilita výrobkov PROWOOD

Ponúkame širokú škálu výrobkov záhradného nábytku PROWOOD, ktorá predstavuje trinásť základných produktov. Tieto produkty je možné spolu kombinovať do rôznych setov podľa vlastných predstáv a priestorových možností.

Široké spektrum použitia dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Drevený záhradný nábytok PROWOOD je určený pre všetko použitie ako exteriérový (vonkajší) nábytok, ako je posedenie v záhradách, na terasách, nábytok do altánkov a pergolí, k vonkajším bazénom a vírivým vaniam alebo ako balkónový nábytok. Možno ho tiež použiť do extrémne vlhkého interiérového prostredia, ako sú wellness centrá, vnútorné bazény, parné kúpele a sauny.

Minimálne nároky na montáž a údržbu vďaka jednoduchosti záhradného nábytku PROWOOD

Záhradný nábytok je dodávaný v krabiciach v rozloženom a povrchovo neošetrenom stave. Je kvalitne zabalený, vrátane spojovacieho materiálu a veľmi podrobného montážneho návodu. Záhradný nábytok PROWOOD bol konštruovaný tak, aby jeho zloženie bolo veľmi jednoduché a rýchle. K ošetreniu nábytku PROWOOD Vám odporúčame a dodáme najoptimálnejšiu náterovú hmotu pre materiál ThermoWood – AQUADECKS od firmy OWATROL, ktorej aplikácia je vďaka jedinečnému a prevratnému spôsobu „mokré na mokré“ tiež veľmi rýchla a ľahká. Vami vykonaná povrchová úprava má navyše na materiály ThermoWood, vďaka jeho perfektnej rozmerovej stálosti a absencii živice, omnoho vyššiu životnosť.

 

Jednotlivé produkty:

 

Záhradné sety:

 

 

 

AKCIA:

55555566

 

 

 pdf-icon

Cenník – dreveného záhradného nábytku z ThermoWood®

Cenník – setov dreveného záhradného nábytku z ThermoWood®